Apie

Šis 14 dienų pažintinis turas – tai kelionė į kontrastingąją Indokinijos širdį, kur persipina istorija, romantika ir šiandieninis gyvenimo ritmas. Kruizinis laivas, šventyklos, siauros senamiesčių gatvelės, geraširdės šypsenos laukia Jūsų Vietname ir Kambodžoje. Kas gali būti įsimintiniau, nei kelionė į Vietnamą ir Kambodžą?

Daugiau apie Vietnamą ir Kambodžą>

Vietnamas – Raudonojo Drakono šalimi vadinamas Vietnamas turistus stebina natūraliu gyvenimu. Senove alsuojantys architektūros paminklai, budistų šventyklos, skurdūs Mekongo upės deltos nameliai ant polių – ne taip seniai keliautojams atsivėręs Vietnamas (iki 1989 m. šalis buvo izoliuota nuo pasaulio) dar nespėjo nusipudruoti turistams patrauklaus veido. Tai labai spalvinga šalis, išlaikiusi savo nacionalines tradicijas ir papročius.

Geografija: Vietnamas – ryčiausia Indokinijos pusiasalio valstybė. Pilnas šalies pavadinimas – Socialistinė Vietnamo Respublika. Šalies sostinė yra Hanojus, didžiausias miestas – Hošiminis. Vietnamas iš šiaurės ribojasi su Kinija, šiaurės vakaruose su Laosu, Kambodža iš pietvakarių. Iš rytų šalies krantus skalauja Pietų Kinijos jūra. Šalies forma primena „S“ raidę. Vietnamo krantus skalaujančios jūros ribojasi su 2 vandenynais – Ramusis ir Indijos.

Sostinė: Hanojus, turintis apie 3,3 mln. gyventojų (2007 m.). 1945-1976 m. buvo Šiaurės Vietnamo sostinė, nuo 1976 m. – suvienyto Vietnamo sostinė.

Klimatas: Šiaurės ir pietų Vietnamo klimatas labai skiriasi, geriausias laikas keliauti po visą Vietnamą – nuo lapkričio iki balandžio mėn. Šiaurėje yra du sezonai: vėsesni – sausas (nuo lapkričio iki balandžio) ir karštasis lietingas sezonas (nuo gegužės iki spalio). Centrinėje Vietnamo dalyje žiemos (nuo gruodžio iki vasario) yra vėsesnės ir lietingesnės. Centrinėje Vietnamo dalyje esančiose aukštumose, klimatas yra panašus į pietinių regionų, bet žiemos metu gali nukristi gerokai žemiau nulio. Pietuose oras yra karštas ir drėgnas visus metus, ypač nuo vasario iki gegužės. Liūčių sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio.

Gyventojų skaičius: 84 milijonai.

Viza: Lietuvos piliečiams ,vykstantiems į Vietnamą, vizai gauti reikalingas iškvietimas. Toks iškvietimas yra galimas tik užsakius kelionę kelionių agentūroje.

Kambodža – pietryčių Azijos šalis (anksčiau buvusi Kampučija).Pilnas šalies pavadinimas – Kambodžos karalystė. Šalies sostinė yra didžiausias miestas Knompenis. Kambodža iš vakarų ir šiaurės vakarų ribojasi su Tailandu, iš šiaurės rytų su Laosu, su Vietnamu iš rytų ir pietryčių. Kambodžos peizaže dominuoja Didysis ežeras (Tonle Sap), upių tinklas ir Mekongo upė, vinguriuojanti per visą šalį iš šiaurės į pietus. Tris ketvirtadalius šalies sudaro miškingos lygumos. Kambodžos pietvakariuose ir vakaruose driekiasi Dramblių ir Kardamono kalnai.

Geografija: Teritorijos plotas 181 040 km². Kambodža įsikūrusi Indokinijos pusiasalyje, Siamo įlankos pakrantėje (kranto linija – 443 km). Didžiąją šalies dalį (~75 %) užima derlingos lygumos, tik pietvakariuose iškilę Kardamono kalnai (juose yra aukščiausia šalies vieta Pnom Ouralis – 1813 m), toliau į pietus esantis Damrėjaus kalnų masyvas bei šiaurės vakaruose Tailando siena besidriekiantys Dangreko kalnai. Svarbiausia Kambodžos upė – Mekongas. Ji šalies teritorijoje turi daug intakų: Kongas, Sanas, Sepokas, Sapas ir kt. Mekongo baseinui taip pat priklauso šalyje telkšantis didžiausias Pietryčių Azijos ežeras – Tonlesapas. Jo plotas smarkiai kinta priklausomai nuo metų laiko. Kambodžos lygumos daugiausia sukultūrintos – paverstos ryžių laukais. Kitur plyti savanos, jūros pakrantėje – mangrovės. Kalnus dengia drėgnieji tropiniai miškai.

Sostinė: Pnompenis, turintis apie 2 milijonus gyventojų. Praeityje turėjo gražius pavadinimus, tokius kaip „Kalnų šventykla“ ir „Keturių veidų miestas“. Dabar vadinamas „Azijos perlu“.

Klimatas: Kambodžos klimatas yra subekvatorinis, musoninis. Vidutinės temperatūros metų bėgyje svyruoja tarp 21 ir 35 °C. Yra du sezonai. Liūčių laikotarpis trunka nuo gegužės iki spalio, daugiausia kritulių iškrenta rugsėjo ir spalio mėnesiais. Vasaros musono metu dažnai kyla smarkūs potvyniai. Per metus vidutiniškai iškrenta 750–1500 mm kritulių, kalnuose – iki 2000 mm. Vidutinė temperatūra lietinguoju periodu 27 – 35 °C. Sausasis šaltasis sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario (vidutinė temperatūra 17 – 27 °C, sausasis karštasis sezonas nuo kovo iki gegužės (vidutinė temperatūra 29 – 38 C°).

Viza: Viza vykstant į Kambodžą yra reikalinga. Vizos išduodamos atvykus į šalį. Būtina turėti galiojantį pasą dar 6 mėnesius po kelionės, 2 dokumentines nuotraukas, aviabilietus.

Trumpai:

  • Veiklos: Pažintinė/ kultūrinė, Poilsis prie jūros
  • Trukmė: 14 d.
  • Kaina: 1,730.00€
Užsakyti