Apie

Anksčiau, Ceilonu vadinta ašaros formos sala, dažnai vadinama rojumi. Atvykusiuosius Šri Lanka pakeri tropikų džiunglės, prieskonių plantacijos, balto smėlio paplūdimiai ir mieli drambliukai. Kelionės metu aplankomos populiaros turistinės vietovės su budistų šventyklomis, karalių tvirtovėmis ir botanikos sodais. Garsiausių pasaulio arbatų sala laukia Jūsų!

Daugiau apie Šri Lanką>

Šri Lanka (iki 1972 m. – Ceilonas) plotu prilygsta Lietuvai. Šalies plotas – 65 610 km2. Pasaulio žemėlapyje ji atrodo kaip nuo Indijos į vandenyną krentanti ašara. Todėl šalis ir vadinama Indijos ašara, Indijos vandenyno perlu. Dievų sala. Džiaugsmo sala. Čia jau per 2500 metų gyvuojanti civilizacija visais laikais buvo niokojama įsibrovėlių: nuolatinės Indijos imperatorių invazijos, nuo XVI a. europiečių pradėtas salos kolonizavimas. Pirmieji iš Europos į Šri Lanką 1505 metais atvyko portugalai ir pradėjo prekiauti prieskoniais. Vėliau šeimininkavo olandai, o 1802 metais Ceilonas buvo paskelbtas Didžiosios Britanijos užjūrio kolonija ir tik 1948 m. Ceilonui buvo suteikta nepriklausomybė.

Žmones čia traukia natūralus gamtos grožis, arbatos plantacijos, nuostabus augmenijos ir gyvūnijos pasaulis, ramus poilsis ištaiginguose, žalumoje skendinčiuose viešbučiuose, nuostabūs paplūdimiai, visus metus šiltas vandenyno vanduo, įdomus ir įspūdingas senųjų kultūrų palikimas, malonus ir paslaugus vietos gyventojų būdas.

Geografija: Šri Lanka yra sala Indijos vandenyne, Pietų Azijoje, 880 km į šiaurę nuo pusiaujo, 55 km į pietryčius nuo Indostano pusiasalio. Šri Lanką nuo Indijos skiria Paiko sąsiauris ir Manaro įlanka. Salos ilgis – 432 km iš šiaurės į pietus, 224 km iš rytų į vakarus. Kranto liniją sudaro 1340 km. Krantai žemi, dažnai lagūniniai, daugelyje vietų juos supa koralų rifai.

Šiaurinė Šri Lankos dalis visai lygi, lygumos užima 80% šalies teritorijos, o pietų vidurio dalyje — kalnai, kurių aukščiausios viršūnės — Pidurutalagalos kalnas (2524 m) ir Adomo kalnas (2240 m). Terciare įvykę litosferos įdubimai salą atskyrė nuo Indostano pusiasalio. Buvusios sąsmaukos vietoje yra salų ir seklumų ruožas, vadinamasis Adomo tiltu.

Šri Lankoje teka 103 upės ir upeliai. Didžiausios salos upės: Mahavelis (333 km), Mal-vatu Oja (165 km), Kelanis (145 km) ir Velave, bet dėl sraunumo jos netinka laivybai. Gyvūnai tokie patys, kaip ir Indijoje, tik nėra tigrų ir hienų. Daug beždžionių, dramblių ir leopardų.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Vidutiniška
  • Maža grupė: Nuo 2
  • Aplankomos vietos: Kolombas, Dambula, Sigrija, Minerija, Matalė, Kandis, Peradenija, Giragame, Pinavela, poilsis kurorte.
  • Veiklos: Gamtos stebėjimas, Pažintinė/ kultūrinė, Poilsis prie jūros
  • Trukmė: 12 d.
  • Kaina: 1,050.00€
Užsakyti