Apie

Pakankamai laukinė savaitės trukmės kelionė į Sakartvelo Kaukazą. Keliautojų laukia nuotykinis Sakartvelo žygis, kurio metu jūs atsidursite gamtos apsupty, vidury aukščiausių kalnų, turėsite pakankamai laiko pasiklausyti vėjo, upės čiurlenimo, pasivaikščioti didingo Kaukazo papėdėmis bei užkopti į 3500 metrų aukštyje esančią Atsunta perėją.

Sakartvelo/ Gruzija nuo seno garsėja svetingumu, dorais ir nuoširdžiais žmonėmis. Kelionės metu turėsite galimybę susipažinti su Lietuvą mylinčiais gruzinais, kurie padės jums pasiekti nuostabaus grožio Kaukazo kalnus, vaišins jus savo unikalios virtuvės šedevrais, suteiks jums nakvynę ir pasirūpins, kad viešnagėje jūs jaustumėtės puikiai.

Sakartvelo žygis, visų pirma, yra rimtas savo jėgų išbandymas, kadangi jos metu dalyvausite 4 dienų žygyje Kaukazo kalnuose, kilsite po 500 – 800 metrų per dieną, tokiu būdu įveikdami netoli 70 km pėsčiomis. Žygio metu numatytos nakvynės tiek svečių namuose tiek palapinėse.

Kelionės metu apsilankysite tiek Sakartvelo sostonėje Tbilisyje, tiek visiškai mažuose Kaukazo piemenų kaimeliuose, kas suteiks jums puikią progą per pakankamai trumpą laiką susipažinti su unikalia šalies  istorija, tradicijomis ir papročiais.

Sakartvelo/ Gruzija, kaip ir Lietuva – buvusi sovietų sąjungos narė, atgavusi savo nepriklausomyę panašiu metu, kaip ir Lietuva, tačiau šalies išsivystymo lygis visiškai kitoks. Keliaudami keliais link kalnų stebėsite vis dar gyvą sovietmečio palikimą, kitomis akimis įvertinsite Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu nuveiktus darbus.

Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Tušeti yra neįtikėtinai gražus, beveik nežinomas ir civilizacijos nesugadintas regionas, kuris driekiasi šiaurinio Kaukazo kalnų šlaitu ir ribojasi su Dagestanu bei Čečėnija. Tai vienas iš regionų Kaukaze, kuriame laikmečių nepaliesta idiliška kultūra ir pasakiški kalnų kaimeliai vilioja lankytojus. Tušeti kalnų grožis, laukinė gamta ir architektūriniai paminklai nepalieka nusivylusių lankytojų. Mta-Tušeti, arba kalnuotas Tušeti, buvo įtrauktas į preliminarų pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą 2007 metais.
Svarbu tai, kad nuošaliai esantis Tušeti yra prieinamas tik keturis mėnesius per metus, nuo gegužės iki rugsėjo pabaigos, todėl ir savo kelionę reiktų planuotis būtent šiuo metu, kai nutirpsta sniegas ir tampa įmanoma vaikščioti po nuostabaus grožio kalnus.

Visą Tušeti regiono istoriją atspindi gynybiniai namai, kalnuose esančios pilys ir aukštai iškilę apžvalgos bokštai. Didžiausias regiono festivalis Antigenoba su puikiu tradiciniu maistu, gyvu alumi, vynu bei senovinėmis pagonių tradicijomis vyksta vasarą.

Sakartvelo – Gruzija nuo seno garsėja svetingumu, dorais ir nuoširdžiais žmonėmis. Kelionės metu turėsite galimybę susipažinti su Lietuvą mylinčiais gruzinais, kurie padės jums pasiekti nuostabaus grožio Kaukazo kalnus, vaišins jus savo unikalios virtuvės šedevrais, suteiks jums nakvynę ir pasirūpins, kad viešnagėje jūs jaustumėtės puikiai.

Ši kelionė, visų pirma, yra rimtas savo jėgų išbandymas, kadangi jos metu dalyvausite 4 dienų žygyje Kaukazo kalnuose, kilsite po 500 – 800 metrų per dieną, tokiu būdu įveikdami netoli 70 km pėsčiomis. Žygio metu numatytos nakvynės tiek svečių namuose tiek palapinėse.

Kelionės metu apsilankysite tiek šalies sostinėje Tbilisyje, tiek visiškai mažuose Kaukazo piemenų kaimeliuose, kas suteiks jums puikią progą per pakankamai trumpą laiką susipažinti su unikalia Sakartvelo – Gruzijos istorija, tradicijomis ir papročiais.

Koks inventorius reikalingas šiai kelionei?

 • turistinių drabužių komplektas: turistinės ilgos kelnės ir/ ar šortai,  bliuzonas, neperpučiama plona striukė nuo lietaus ir vėjo;
 • patogūs trekingo batai, tik ne visai nauji, būtina su jais Lietuvoje nueiti bent 15-20 km., kad žygio metu neprintrintumėte nuospaudų;
 • palapinė, miegmaišis, kilimėlis, prožektorius, puodelis, dubenėlis, šaukštas valgymui;
 • kuprinė.

Trumpai:

 • Kelionės trukmė:  8 dienos/ 7 naktys
 • Data: 2024 Birželio 28 - Liepos 5
 • Žygio vieta: Tusheti regionas
 • Aktyvumo lygis: Ištvermingiems
 • Grupės dydis: 8 asm.
 • Aukščiausia vieta: 3400 m Atsunta perėja
 • Veiklos: Gamtos stebėjimas, Įvairūs nuotykiai, Kalnų žygiai, Pažintinė/ kultūrinė
 • Trukmė: 8 d.
 • Kaina: 700€
 • Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Užsakyti