Apie

Kontrastingų peizažų žygis nuo Budhi Gandaki tarpeklio iki ledinės Larkya La Pass perėjos – Manaslu žygis yra super vaizdinga ir nepakartojama patirtis Nepale. Tai turbūt labiausiai neįvertintas žygių maršrutas ir vienas populiariausių apribotų žygių Nepalo Manaslu regione. Manaslu kalnas (8163 m) yra 8-a aukščiausia viršukalnė pasaulyje ir yra pagrindinė Manaslu regiono atrakcija.

„Manaslu žygis“ veda aplink Manaslu gamtos apsauginę zoną, kur atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Manaslu. Šis nuotykis yra 10 dienų žygis, kuris prasideda Maccha Khola kaime ir baigiasi žavingame Dharapani kaimelyje.  Šalia Anapurnos (8091 m.) vakaruose ir Ganesh Himal kalnyno rytuose, Manaslu yra vienas iš dailiausių 8000 metrų milžinų. Šio žygio trasa nuves jus iš garuojančių žemumų su ryžių ir sorų terasomis per galingus Budi Gandaki upės tarpeklius su turkio spalvos vandeniu ir nuostabiais kriokliais. Kabantys tiltai Manaslu žygyje yra atskira tema tiek ilgio, tiek aukščio atžvilgiu, o kasmetinis musonas dažnai nuplauna nedidelius tiltus, todėl žygeiviai naudojasi pusiau panardintomis uolomis kirsti upę.
Manaslu žygis yra nepaprastai gražus, saugomas pėsčiųjų maršrutas Nepale. Jo metu žygiuosime žaviu Tsum slėniu, įveiksime įspūdingą Larkya La Pass (5106 m.) perėją, susipažinsime su vietine kultūra ir tradicijomis. Kadangi mūsų žygis vykdomas saugomų teritorijų zonose, mes pasirūpinsime 2 žygio leidimais:
Manaslu saugomos teritorijos leidimas, reikalingas norint patekti į Manaslu saugomą teritoriją o Annapurnos saugomos teritorijos leidimas reikalingas, kadangi Manaslu žygis baigiasi Anapurnos apsauginėje zonoje. 
Ko galima tikėtis šiame žygyje:
– Žygiuosite mažiau pramintais Nepalo takais, juosiančiais Manaslu kalną – aštuntą aukščiausią Pasaulio viršukalnę.
– Žygio maršrutas drieksis po vešlius rododendrų, pušų ir ąžuolų miškus, terasinius laukus ir aukštai esančias Alpines pievas.
– Aplankysite vaizdingus kalnų kaimelius, susipažinsite su turtinga vietine gurungų ir tamangų kultūra.
Mėgausitės nuošaliu ir autentišku Himalajų žygiu, lyginant su populiariais ir pilnais turistų Anapurna ar Everesto base camp žygių maršrutais.
Įveiksite didelio aukščio perėjas, įskaitant itin aukštą Larkya La Pass perėją.
– Patirsite nepakartojamą 10 dienų žygį Nepale, idealiai tinkantį tiems, kurie ieško mažiau turistais perpildytų ir atokesnių žygių.

Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Žygis aplink Manaslu yra super vaizdingas ir neabejotinai nuostabus nuotykis Himalajuose. Tai turbūt labiausiai neįvertintas žygių maršrutas Nepalo Manaslu regione.

Šio žygio metu tyrinėsime vietas, kuriose lankosi nedaug turistų. Žygis eina aplink Manaslu kalną, aštuntą aukščiausią kalną pasaulyje. Žygis sunkus, bet vertas dėmesio. Žygiuosime per įvairias vietas: miškus, laukus ir pievas, iš kurių atsiveria nuostabūs snieguotų kalnų viršūnių vaizdai.

Šis žygis Nepale apima vaizdingą maršrutą, apjuosiantį įspūdingą Manaslu masyvą Nepalo Gorkha rajone ir suteikianti žygeiviams sudėtingą, tačiau tuo pačiu įspūdingą nuotykį. Pradedant nuo Soti Khola kaimo maždaug 700 metrų aukštyje, žygis palaipsniui kyla aukštyn, keliaujant per įvairius kraštovaizdžius.

Maršrutui vingiuojant per vešlius subtropinius miškus ir terasinius laukus, žygeiviai susiduria su tradiciniais Gurung ir Magaro kaimais, esančiais 800–1200 m.  aukštyje. Tokiuose kaimuose kaip Lapubesi ir Machha Khola žygeiviai susipažins su vietine kultūra ir turės galimybę pajusti šiltą vietinių svetingumą, kuomet reikės aklimatizacijos, prisitaikant prie vis didėjančio aukščio.

Žygis nuolat kyla aukštyn, pasiekdamas ir vis žemesnę temperatūrą.  Viešnagės Dyang 1800 m. ir Namrung 2660 m. kaimuose leis  dar labiau pažinti unikalias vietines bendruomenes, gyvenančias šiose atokiose kalnuotose vietovėse, jų gyvenimo būdą ir kultūrą.

Žygio akcentas yra aukšta Larkya La Pass perėja, esanti įspūdingame 5 160 m. aukštyje. Perėjimas per šią perėją yra pakankamai sudėtingas, bet jaudinantis potyris, apdovanojantis žygeivius stulbinančiais Manaslu kalnų panoraminiais vaizdais. Nusileidus nuo perėjos, žygeiviai keliauja per Alpines Bimthang pievas 3 720 m. aukštyje, apsuptas aukštų snieguotų viršukalnių.

Viso Manaslu žygio metu žygeiviai susiduria su virš sraunių upių įvairiuose aukščiuose kabančiais tiltais, kas suteikia šiam žygiui papildomo žavesio. Žygio maršrutui pereinant iš Manaslu regiono į Anapurnos regioną, tuo pačiu keičiasi ir kraštovaizdis, siūlantis įvairų aukščių diapazoną – nuo aukštų kalnų perėjų iki terasinių laukų ir subtropinių miškų.

Žygis aplink Manaslu kelia keletą iššūkių, kuriems žygeiviai turi būti pasirengę. Vienas iš sunkumų yra pakankamai didelis aukštis. Žygis pasiekia kulminaciją sudėtingoje Larkya La Pass perėjoje, esančioje 5 160 m. aukštyje. Tam, kad išvengti rūpesčių, kuriuos kelia aukštumų liga, žygio maršrutas sudarytas taip, kad žygeiviai turėtų daug  laiko aklimatizacijai, kuri yra labai svarbi norint sušvelninti aukščio ligos padarinius. Žygis taip pat apima įvairų reljefą, įskaitant stačius pakilimus ir nusileidimus, uolėtus takus ir galimas ledo ar sniego sąlygas, ypač aplink perėją. Keliautojai turi būti fiziškai pasirengę ir psichologiškai pasiruošę ilgoms dienos atkarpoms, kurios gali siekti 7 valandas.

Keliavimas atokiose ir mažiau išvystytose veitovėse reiškia, kad patogumai svečių namuose, kuriuose numatytos visos nakvynės, yra minimalūs.

Oro sąlygos Himalajuose gali būti nenuspėjamos, gali būti šalta, todėl žygeiviai turi būti pasiruošę keisti savo aprangą, pritaikytą įvairioms oro sąlygoms.

Trumpai:

 • Kelionės trukmė: 15 dienų | 14 naktų
 • Data: 2024 Rugsėjo 8-22 (grupė pilna), Lapkričio 10-24 (vietų yra)
 • Išvykimas / grįžimas: Katmandu
 • Grupės dydis: iki 12 žmonių
 • Žygio vieta: Nepalas, Didieji Himalajai, Manaslu regionas
 • Žygio dalies trukmė: 10 dienų, 12 nakvynių svečių namuose
 • Atstumas pėsčiomis: ±170 km
 • Fizinis įvertinimas: vidutinis/ištvermingas
 • Aukščiausias taškas: 5160 m
 • Veiklos: Kalnų žygiai
 • Trukmė: 15 d.
 • Kaina: 2600€
 • Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Užsakyti