Apie

KELIONĖ PER TRIS AFRIKOS VALSTYBES: Namibija, Bostvaną, Zimbabvę

NAMIBIJA BOSTVANA ZIMBABVĖ: Pietų Afrikos kontrastai. Ši kelionė skirta ypatingos egzotikos mylėtojams! Namibija, Botsvana, Zimbabvė – tai valstybės, kuriose lankysitės per 2 savaites. Kelionės metu lankysitės seniausioje pasaulyje Namibio dykumoje, išvysite ir bendrausite su Himba genties nariais, plauksite Okovango delta (1000 UNESCO saugomas objektas), stebėsite laukinius gyvūnus Etoshos ir Chobės nacionaliniuose parkuose bei savo akimis išvysite žymųjį Viktorijos krioklį!

Visos trys šalys: NAMIBIJA BOSTVANA ZIMBABVĖ randasi tropikuose/ subtropikuose, kuriuose vasarą būdingas tropinis, žiemą – vidutinių platumų klimatas. Čia vyrauja aukštos temperatūros, su vėsesnėmis žiemomis, tačiau didesni šalčiai reti. Paplitę visžaliai augalai, daugelis prisitaikę iškęsti sausrų laikotarpius. Šioje subtropikų juostoje plyti savanos, auga tikmedžiai, svietenijos, baobabai. Iš gyvūnų aptinkami buivolai, drambliai, leopardai, liūtai, raganosiai, zebrai, žirafos, daugiau nei 600 paukščių, apie 130 žuvų, beveik 200 roplių rūšių.

Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Namibijos klimatas yra karštas ir sausas. Jis yra subtropinis žemyninis klimatas, didelė šalies dalis dengiama dykumų, nes šalyje driekiasi 2 didelės dykumos. Didžioji šalies dalis yra tropinio lietaus teritorijoje. Lietus gana nepastovaus, atsitiktinis ir labai stiprus tarp lapkričio ir balandžio. Atsižvelgiant į ypatingas klimato sąlygas, žemės ūkiu užsiimti šalyje galima tik nedideliu mastu.

Derlingiausios sritys ir didžiausias gyventojų tankumas yra šalies šiaurinėje dalyje, įskaitant Kaprivio ruožą. Ši teritorija yra gausiai drėkinama upių, atitekančių iš šiaurės, kurios lietinguoju sezonu sukuria pelkynus ir užtvindo didelę regiono dalį. Vanduo suteikia sąlygas žemdirbystei ir sėsliam gyvenimui. Kaprivio regione krituliai yra dažni. Regione yra tanki upių sistema, tankūs tropiniai miškai. Oro drėgmė čia, priešingai nei kitose šalies dalyse, labai didelė. Nors šis regionas sudaro tik nedidelę dalį visos Namibijos teritorijos, čia susikaupę daugiau nei pusė šalies gyventojų.

Visa vakarinė šalies dalis yra padengta atšiaurios Namibo dykumos. Čia krituliai yra labai reti. Kiaurus metus pučia sausas, stiprus vėjas. Net žiema, temperatūra dažnai pasiekia 25 °C ir daugiau. Temperatūrų kaita tarp dienos ir nakties yra labai didelė, nuo 25 °C iki 30 °C diena, o naktį gali atvėsti net iki užšalimo. Ryte ir vakare temperatūra gali šokinėti 20 °C kelių valandų laikotarpyje.

Atlanto vandenyno pakrantėje orus lemia šalta Bengelos srovė. Ji stipriai atvėsina vyraujančius pietvakarių vėjus, o tai stabdo kondensaciją ir neleidžia susidaryti lietaus debesims, dėl to reguliariai pažemėje susidaro tirštas rūkas. Vasara temperatūra yra vėsi, o žiemą kartkartėmis būna net šalta. Vandens temperatūra retai pasiekia daugiau nei 15 °C. Čia įsikūrę svarbiausi Namibijos uostai: Volvis Bėjus ir Liudericas, kurie laikomi vienais sausiausių pasaulio miestų.

Šalies vidurinę dalį sudaro plokščiakalnis, skiriantis Namibo ir Kalahario dykumas. Plokščiakalnyje, dėl didelio aukščio, naktimis gali pašalti ir labai retai pasitaiko, kad gali net pasnigti. Dienomis nėra taip karšta kaip dykumoje. Čia įsikūrę svarbiausi šalies miestai, taip pat ir sostinė Vindhukas. Kalaharyje, kuris yra šalies rytuose, yra panašiai kaip ir Namibo dykumumoje, tik krituliai yra šiek tiek dažnesni, bet kaip ir kitose dykumose, reti.

Botsvana yra sausumos valstybė įsikūrusi pietų Afrikoje, šiauriau nuo Pietų Afrikos respublikos. Botsvana užima 600 370 km² ploto, iš kurių 585 000 km² yra žemė. Botsvana turi 4013 km sienų, iš kurių 1360 km ribojasi su Namibija, 1840 km su Pietų Afrikos respublika, 813 km Zimbabve ir 2 km su Zambija. Labiausiai apgyvendinta yra rytų Botsvana.

Didžiąją šalies dalį užima Kalahario dykynė. Upės priklauso Limpopo baseinui, o šiaurėje plyti Okavango pelkynių plotai. Sausringuose plotuose yra druskožemių (Makgadikgadis). Būdingos savanos ir pusdykumės.

Klimatas subtropinis, šiaurėje tropinis. Vidutinė sausio temperatūra 21–27 °C, liepos ~16 °C. Šiaurėje ir rytuose per metus iškrenta 500–600 mm, vidinėse Kalahario srityse – mažiau nei 250 mm

Zimbabvė yra pietrytinėje Afrikos dalyje, ribojasi su Zambija, Mozambiku, PAR ir Botsvana, neturi išėjimo prie jūros. Didžiąją šalies dalį sudaro aukštumos nuo 500 iki 1500 metrų. Iš pietvakarių į šiaurės rytus Zimbabvę kerta kalnų juosta, joje randamas aukščiausias šalies kalnas Inyanganis (2592 m). Iš kalnų taip pat išteka kelios pagrindinės šalies upės: Seivas, Runde, Šanganis. Kitos dvi svarbiausios Zimbabvės upės yra Limpopo ir Zambezė, garsėjanti ant jos esančiu Viktorijos kriokliu.

Zimbabvėje vyrauja subtropinis ir tropinis klimatas, bet dėl aukštikalnių palyginti švelnus. Vidutinė temperatūra šilčiausią mėnesį sostinėje Hararėje siekia apie 22 °C, vėsiausią – 14 °C. Nuo birželio iki rugsėjo vyrauja sausasis metų laikas, beveik nelyja.

Zimbabvėje daugiausiai plyti savanos, auga tikmedžiai, svietenijos, baobabai. Iš gyvūnų aptinkami buivolai, drambliai, leopardai, liūtai, raganosiai, zebrai, žirafos, daugiau nei 600 paukščių, apie 130 žuvų, beveik 200 roplių rūšių.

Ši kelionė galima betkokio dydžio grupei. Keliautojai bus prijungti prie anglakalbės grupės, todėl išvykimai yra garantuoti.

Trumpai:

  • NAMIBIJA BOSTVANA ZIMBABVĖ: Pietų Afrikos Kontrastai
  • Aktyvumo lygis: Iššūkis
  • Grupės dydis: Maža grupė (2 asm.)
  • Aplankomos vietos: ...
  • Veiklos: Gamtos stebėjimas, Įvairūs nuotykiai, Pažintinė/ kultūrinė
  • Trukmė: 16 d.
  • Kaina: 2930 €
  • Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Užsakyti