Apie

Šilutės kraštas, nugairintas pamario vėjų ir nuolat prausiamas pavasarinių potvynių vandenų, yra tiltas tarp Didžiosios ir Mažosios Lietuvos, pagoniškų, liuteroniškų ir katalikiškų tradicijų santaka, vieta, kur susitelkė dvarai ir savitos architektūros miesteliai, įrėminti medžių alėjomis, kur ekonominis gyvenimas ilgus metus žingsniavo septynmyliais batais ir kur ruseno knygnešių už skerno paslėpta lietuviško žodžio dvasia.

Anksti ryte išvykimas iš Kauno. Pažintis su Smalininkais, seniausia Nemuno vandens matavimo stotimi, siauruoju geležinkeliu, miniatiūrų virtuoze Lidija Meškaityte ir įspūdinga ąžuolų alėja.

Trumpas sustojimas Viešvilės miestelyje, kurį kadaise garsino net penki malūnai, vario kalykla, lentpjūvė ir kurortinės tradicijos. Šiandien keliauninkus žavi įspūdingi miestelio statiniai ir vaizdingas žuvitakis.

Miškų apsuptas kelias vingiuoja per Mažosios Lietuvos teritoriją link Rambyno kalno, kuris kadaise buvo skalvių dvasinis centras. Nuo senosios aukojimo vietos šiandien atsiveria panorama ne tik į Nemuną, bet ir į Tilžės, Ragainės žemes.

Ventės ragas – vienas didžiausių paukščių koncentracijos taškų Baltosios – Baltijos jūrų migraciniame kelyje. Kai kada per Ventės ragą praskrenda iki 300 tūkst. sparnuočių per parą. Stoties darbuotojai per metus apžieduoja 60-80 tūkst. paukščių. Stotyje sukonstruotos didžiausios Europoje migrantų gaudyklės, migruojantys bei vietinių populiacijų paukščiai gaudomi ir originalios konstrukcijos „zigzaginėmis“ gaudyklėmis.

Nemuno deltos vandenų apsuptyje gyvena Mingės kaimo ir Rusnės salos gyventojai. Šiame krašte vanduo kuria gyvenimą, kurį geriausiai galima pažinti plaukiant laivu, ragaujant karštą gardžią marių žuvienę ir rūkytą žuvį.

Prieš išvykstant į Kauną, trumpas sustojimas ir pasivaikščiojimas Šilutėje, kuri savo istorijos puslapius margina jau ilgiau nei 500 metų. Vėlai vakare grįžimas į Kauną.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Vidutinė grupė: 30
  • Trukmė: 1 d.
  • Kaina: 28.00€
Užsakyti