Apie

Kirgizija arba Kirgistanas – unikali klajoklių šalis, verta kiekvieno gamtos mylėtojo ir nuotykių ieškotojo dėmesio. Neapsakomo grožio gamta, didingas Tian Šanis, istorija, noras pažinti unikalias klajoklių gentis, jų gyvenimo būdą, tradicijas ir papročius bei nesibaigiančios nuotykių galimybės paskatino mus organizuoti nuotykių turus šioje svetingoje šalyje. Pirmą kartą apsilankius Kirgistane 2019 rudenį abejonių neliko, todėl nuo to laikoi ir organizuojame po keletą grupių per metus į šią unikalią Centrinės Azijos šalį.

Kirgizija yra Centrinės Azijos šalis, buvusi Tarybų sąjungos respublika, neturinti priėjimo prie jūros, besidriekianti palei senąjį Šilko kelią. Didingas Tian Šanio kalnynas globoja daugiau nei 30 kalnų viršūnių, kurios yra netoli arba daugiau nei 6000 metrų. Šiuose kalnuose stūkso didžiausi pasaulio ledynai, esantys nepoliariniuose regionuose. Kirgizija arba Kirgistanas – įvairiaspalvių žmonių ir tradicijų kryžkelė, kur vyrauja nuotykių kupinas klajoklių gyvenimo būdas, kurį suformavo natūrali aplinka. Kirgizijos piemenys, begenantys savo gyvulių pulkus juda iš vietovės į vietovę, paskui metų laikus ir gyvena palapinėse, kurios vadinamos jurtomis. Ne be reikalo yra sakoma, kad tik po mirties Kirgizas nustoja klajoti. Kirgizija vilioja turistus iš viso pasaulio, vertinančius nepaliestą gamtą, svetingumą ir laisvą klajoklių tradicijų dvasią. Vasarą ir ankstyvą rudenį aukštos plynaukštės ganyklos ir ežerai mirguliuoja nuo klajoklių palapinių ir tai yra geriausias sezonas pajusti klajoklių gyvenimo būdą. Aukščiausia viršūnė – Pergalės arba Peak Pobeda – 7439 m. vilioja ne vieną kalnų entuziastą.

Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Kupinos nuotykių kelionės į Kirgiziją datos 2024 metams:

1 grupė – Liepos 9-21;

2 grupė – Rugpjūčio 26 – Rugsėjo 7.

Jūsų laukia 12 nepakartojamų nuotykių dienų, kurių metu turėsite galimybę pažinti ir pajausti Kirgiziją. O konkrečiai, mūsų laukia:

Kirgistano žmonės

Nuo pat atvykimo į Biškeką mūsų grupę pasitiks ir visos kelionės metu mus lydės ir prižiūrės  vietinis gidas, kuris nuolatos rūpinsis, kad visa kelionė vyktų pagal planą ir būtų atsakyti visi kelionės dalyvių klausimai. Kelionės metu susipažinsime ir bendrausime su vietiniais dažnai: nakvosime ir valgysime pas skirtingas kirgizų šeimas. Su vietiniais bendrausime tiek miestuose, tiek kaimuose, tiek kalnuose įsikūrusiose klajoklių bendruomenėse.

Kirgizijos gamta

Šalies didžiausias turtas ir šios kelionės vienas pagrindinių variklių yra nuostabi ir mums visiškai egzotiška Kirgizijos gamta. 94% šalies teritorijos užima kalnai, o tai reiškia, kad yra daug galimybių žygiams pėsčiomis arba tiesiog atsipalaiduoti gamtoje. Kelionės metu mus sups skirtinga aplinka, kuri yra unikali šiam Centrinės Azijos kampeliui, nuo plačių slėnių iki aukštų ledynų.

Kirgizijoje dominuoja Tian Šanis, didelis kalnynas, kuris padalina šalį į šiaurinę ir pietinę dalis. Tankiausiai apgyvendintos šalies dalys yra platūs slėniai aplink kalnus, pavyzdžiui, Chuy slėnis šiaurėje ir Ferganos slėnis pietuose. Šiose vietovėse įsikūrę didžiausi Kirgizijos miestai: Biškekas ir Ošas, taip pat didžioji dalis žemės ūkio. Net miestuose nesijauti toli nuo gamtos – visuomet tave supa kalnai, ar gamtos draustinis, ar ežeras, ar vaizdingas kelias.

Kartais vadinamas Centrinės Azijos perlu, Issyk-Kul ežeras yra antras pagal dydį alpinis ežeras, greta kurio mes stovyklausime. Karakol, didžiausias Issyk-Kul provincijos miestas yra daugelio žygių į garsiausius šalies ledynus ir kalnų viršūnes pradžia. Iš Karakolio mes vyksime į Jeti Oguzą ir lankysime kitas ryškiai raudonas smiltainio uolas.

Tian Šanio kalnynas yra vientisa ekosistema: gilūs tarpekliai su skrauniomis upėmis, uolomis, mažais miškais ir plačiomis aukštumomis. Vasarą šios aukštai esančios ganyklos nusėtos klajojančių piemenų jurtomis. Pastarieji čia atgena savo gyvulius maitinti vešlia žole. Snieguotų viršūnių prieglobstyje stūkso alpiniai ežerai. Kai kurie iš jų yra sezoniniai, priklausomi nuo ledino tirpsmo. Son Kul yra vienas garsiausių kalnų ežerų, kurį mes lankysime šioje kelionėje. Ežeras randasi maždaug 3000 metrų aukštyje ir yra prieinamas tik vasarą.

Aukšuose kalnuose gyvena daug gyvūnų rūšių. Be dažnai sutinkamų erelių ar vanagų čia gyvena ir nuo žmogaus akių slapstosi “Marco polo” avinai su didžiuliais ragais ir Kirgizijos saugomi snieginiai leopardai.

Nuotykiai

Šios kelionės metu nuotykius patirsime kiekvieną dieną. Žygiai pėsčiomis po fantastiško grožio slėnius o ypač Karakol, kurį supa vešlios ir aukštos eglių giraitės, kopimas į Ala Kul perėją, žygis su arkliais nuo civilizacijos nutolusiais Kirgizijos klajoklių keliais, maudynės karštose sieros versmėse, nakvynės po atviru dangumi leis jums susilieti su gamta ir pasijusti tikru gamtos vaiku. Gyvensime tiek pas vietinius žmones tiek palapinėse tiek jurtose. Piknikai ir vakarienės kalnuose greta sraunių upių ar ant alpinių ežerų krantų kurias mums ruoš mūsų grupės virėjas leis pasijusti išskirtiniu žmogumi ir leis patirti tikrą Kirgizijos svetingumą.

Trumpai:

 • Kelionės trukmė: 12-13 dienų
 • 2024 m. kelionių datos: 1 grupė: Liepos 9-21; 2 grupė: Rugpjūčio 26-Rugsėjo 7.
 • Skrydis: Vilnius - Stambulas - Biškekas - Stambulas - Vilnius
 • Aplankomos vietos: Biškekas, Tian Šianis, Ala kul perėja, Kyzart Kaimas, Song Kul ežeras, Karakolis
 • Aukščiausias taškas: 3800 m. Ala kul perėja
 • Žygio dienų skaičius: 4 d. pėsčiomis, 2 d. arkliais
 • Aktyvumo lygis: Ištvermingiems
 • Grupės dydis: 12 asm.
 • Apgyvendinimas: 2 viešbutyje, 3 svečių namuose pas vietinius, 2 palapinėse, 4 jurtose
 • Maitinimas: pilnas maitinimas
 • Veiklos: Gamtos stebėjimas, Įvairūs nuotykiai, Kalnų žygiai, Pažintinė/ kultūrinė
 • Trukmė: 12 d.
 • Kaina: 2300 €2300 €
 • Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Užsakyti