Apie

 2018 birželio 21 – 27 d

Kelionė į Libaną – Artimųjų Rytų valstybę, esančią rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Ši nedidelė tauta yra centrinė sankryža tarp Vakarų pasaulio ir Artimųjų Rytų, tarp Krikščionybės ir Islamo, tarp gilių tradicijų ir modernaus pasaulio.

Kelionė į Libaną komplektuojama 2018 birželio 21 – 27 d. Esant grupėje virš 8 žmonių kartu keliauja kelionės vadovas iš Lietuvos. Libanas tai vieta, kur kultūra, religija ir šeima atlieka svarbiausius gyvenimo vaidmenis. Šalis, savo plotu 6 kartus mažesnė už Lietuvą stebina savo kontrastiškomis grožybėmis: romėniška šventykla, senas arabiškas miestelis, kryžiuočių pilis, finikiečių griuvėsiai, turkų rūmai, Viduržemio jūros pakrantė ir kalnų slidinėjimo miestelis. Ir visos šios grožybės nutolę viena nuo kitos kelių valandų skirtumu. Tą pačią dieną galima ir pažvejoti Viduržemio jūroj ir paslidinėti kalnuose.

Ar saugu turistams Libane?

Libanas – Artimųjų Rytų valstybė, esanti rytinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Ši nedidelė tauta yra centrinė sankryža tarp Vakarų pasaulio ir Artimųjų Rytų, tarp Krikščionybės ir Islamo, tarp gilių tradicijų ir modernaus pasaulio. Tai vieta, kur kultūra, religija ir šeima atlieka svarbiausius gyvenimo vaidmenis. Šalis, savo plotu 6 kartus mažesnė už Lietuvą stebina savo kontrastiškomis grožybėmis: romėniška šventykla, senas arabiškas miestelis, kryžiuočių pilis, finikiečių griuvėsiai, turkų rūmai, Viduržemio jūros pakrantė ir kalnų slidinėjimo miestelis. Ir visos šios grožybės nutolę viena nuo kitos kelių valandų skirtumu.

Geografija

Libanas – nedidelė valstybė, pietuose besiribojanti su Izraeliu, o šiaurėje ir rytuose – su Sirija. Pajūriu eina siaura lyguma, rytuose virstant dviem kalnagūbriais. Tarp šių kalnagūbrių driekiasi didelis derlingas Bekaatos slėnis. Per slėnį teka Litanio upė. Jos vandens ištekliai naudojami pietinei slėnio daliai ir (per kalnuose iškastą tunelį) daliai pajūrio lygumos.

Klimatas

Libane vyrauja viduržemio klimatas su karštomis sausomis vasaromis ir švelniomis lietingomis žiemomis. Vidutinė vasaros temperatūra apie 26 °C, žiemos – 15 °C. Palyginti su kitomis regiono šalimis, Libane lyja gana gausiai. Kalnuose per metus iškrenta daugiau kaip 1250 mm, pajūryje – 700–900 mm, Bekaa tarpukalnių slėnyje – iki 600 mm kritulių. Daugiausia kritulių gruodžio – vasario mėnesiais.

Libano gamta

Dirvožemiai daugiausia kalciažemiai, upių slėniuose – verstžemiai. Libano natūrali gamta labai pakitusi dėl intensyvaus miškų kirtimo ir dirvožemio erozijos. Miškai užima 13 % Libano teritorijos.[2] Libano kalnų vakarų šlaituose auga krūmynai, vietomis pušynai ir kiparisai, didesnių kedrų miškų išlikę tik aukštikalnėse. Bekaa slėnyje – kserofitinė augalija (dygūs krūmai, stepės).

Iš žinduolių aptinkami šakalai, hienos, gazelės, ežiai, kirstukai, šikšnosparniai, iš graužikų – pelės, voverės, iš paukščių – strazdai, lakštingalos, kurapkos, karveliai, grifai. Gausu roplių (driežai, gyvatės, vėžliai) ir varliagyvių (salamandros).

Šalies šiaurėje randasi Libano kedrų rezervatas.

Trumpai:

  • Kelionė Į Libaną “Arabiškoji Šveicarija”
  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Maža grupė: nuo 4 asm.
  • Trukmė: 7 d.
  • Kaina: 730.00€
Užsakyti