Apie

Piligrimo organizuojamas daugiadienis žygis nuo Mestia iki Ushguli, yra populiariausias daugiadienis maršrutas Gruzijoje. Taip yra visiškai ne be reikalo: trekas yra ne per ilgas, lengvai pasiekiamas, kupinas akį ir širdį jaudinančių Kaukazo vaizdų, suteikiantis progą susipažinti su Svanų kultūra ir tradicijomis. Organizuojame žygius tiek Birželio mėnesį, kuomet Kaukaze žydi kvapą griaužiančios rododendrų plantacijos; Liepos mėnesį, kuomet gamta vibruoja visame savo gražume, ir žygius rudenėjant – kuomet oro sąlygos vaikščioti po kalnus tiesiog puikios dėl giedro oro.

Kelionių 2024 metais datos:

I grupė: Birželio 16-23

II grupė: Liepos 24-31

III grupė: Rugpjūčio 25- Rugsėjo 1

IV grupė: Rugsėjo 8-15

Kelionių datos gali kisti kelių dienų tikslumu, siekiant optimizuoti skrydžių kainas.

Šios kelionės metu patirsite daug nuotykių: keliausite ir lėktuvu ir autobusiuku, o savo kojomis nueisite daugiau nei 80 km. Žygių metu sutiksite bendražygių iš kitų pasaulio šalių, aplankysite ne vieną svetingumu garsėjančią Gruzijos šeimyną, keletą nuo civilizacijos nutolusių Kaukazo kaimų, kur pažinsite tradicinę Svanų virtuvę, turėsite progą grožėtis ir svajoti po žvaigždėtu dangumi, didingų kalnų apsupty. Tai – kupina įspūdžių nuotykinė kelionė, kurą patirti gali ir pradedantys žygeiviai!

Žygio dienų skaičius – 7 dienos.
Žygių atstumas ± 80 km.
Žygių sudėtingumas – lengvas/vidutiniškas.
Daugiadienio treko startas: Mestia
Daugiadienio treko finišas: Ushguli
Nakvynės –  svečių namuose, pas vietinius.
Norintiems rimtesnio iššūkio Gruzijos Kaukaze, rekomenduojame ištvermingesius žygius – Atsunta arba Borbalo perėjas.

Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.

Svaneti yra kalnuotas regionas šiaurės vakarinėje Gruzijos dalyje, garsėjantis nuostabiais kraštovaizdžiais, senovės istorija ir unikaliu kultūros paveldu. Regione gausu vaizdingų kaimų, senovinių gynybinių bokštų, jį supa didingos Kaukazo kalnų viršūnės. Svaneti yra gražiausias Gruzijos regionas ir visos šalies turistinis pasididžiavimas. Visos nuostabios nuotraukos iš istorinių akmeninių kaimų, sodriai žalių slėnių ir puraus sniego kalnuose … dauguma jų buvo padarytos būtent čia.

Nors Gruzijos valdžia deda dideles pastangas stipriai turizmo infrastruktūros plėtrai, gamtos mylėtojams čia vis dar yra pakankamai daug vietų, kad pamatytumėte “nepaliestą” Svaneti. Dauguma turistų lieka Mestia miestelyje, vaikščiodami dienos trukmės žygius, daugelis iš jų vyksta į Ushguli džipais ir jų nedomina kelių dienų trukmės žygiai. Nors šios kelionės žygio maršrutas nuo Mestia iki Ushguli yra populiariausias Gruzijos trekas, tačiau kol kas jis vis dar išlieka žavus, kupinas įspūdžių ir neatliepiantis Vakarų standartų.

Keletas šios kelionės perliukų

Svanetija gali pasigirti turtingu kraštovaizdžiu, įskaitant alpines pievas, tankius miškus, ledyninius ežerus ir aukštai iškilusias snieguotas kalnų viršūnes. Kvapą gniaužiantis peizažas čia supa gamtos mylėtojus nuolat. Šioje kelionėje dalyvaujantys žygeiviai gali mėgautis nuostabaus grožio Shkhara – aukščiausia Gruzijos Kaukazo viršūne.

Mestia – žygių centras, nuo kur prasidės mūsų žygis. Mestia, Svanetijos regioninis centras, yra populiarus daugelio žygių atspirties taškas. Pats miestelis yra turtingas istorija, jame yra Svanetijos istorijos ir etnografijos muziejus.

Ushguli – mūsų žygio galinė stotelė – UNESCO pasaulio paveldo objektas: Ushguli yra kaimų grupė Svanetijoje ir yra pripažinta UNESCO pasaulio paveldo objektu. Tai viena aukščiausių nuolat apgyvendintų gyvenviečių Europoje ir būtent ji suteikia unikalų foną žygeiviams su savo senoviniais gynybiniais bokštais ir viduramžių atmosfera.

Vietinė kultūra: Svaneti yra ne tik fantastiškas gamtos grožis, bet ir turtingas kultūros paveldas. Vietiniai svanai turi savitą kalbą ir tradicijas, o svečiai turi galimybę patirti unikalų jų gyvenimo būdą.

Žygių sezonas: geriausias laikas žygiams Svanetijoje yra vasaros ir ankstyvo rudens mėnesiais (nuo birželio iki rugsėjo), kai oras paprastai yra švelnus ir žygio takai yra prieinami. Žiemą gausiai iškrenta sniegas, todėl žygiai tampa itin sudėtingi ir tinka tik patyrusiems alpinistams.

Apgyvendinimas: žygiuodami iš Mestia į Ushguli kasdien gyvensite skirtinguose kalnų kaimeliuiose esančiuose svečių namuose, kurie suteikia galimybę iš arti patirti vietinių gyventojų svetingumą.

Ši kelionė, tai – kupina įspūdžių nuotykinė kelionė, įveikiama daugeliui – tiek pradedančiam tiek pailsėti nuo civilizacijos susiruošusiam vaikščiojimo entuziastui. Ji nereikalauja didelės ištvermės ar fizinio pasirengimo – pakanka būti fiziškai aktyviam ir psichologiškai pasiruošusiam įveikti laikinus sunkumus.

Trumpai:

  • Vidutine grupė: nuo 6 iki 12
  • Treko sudėtingumas: lengvas/ vidutiniškas
  • Žygių atstumas: ±80 km
  • 2024 m. datos: Birželio 16-23, Liepos 24-31, Rugpjūčio 25- Rugsėjo 1, Rugsėjo 8-15
  • Veiklos: Gamtos stebėjimas, Įvairūs nuotykiai, Kalnų žygiai
  • Trukmė: 8 d.
  • Kaina: 900€
  • Užsakydami šią kelionę internetu dabar mokėsite 50% avansą, kuris garantuos jums vietą grupėje. Kitą dalį turėsite sumokėti likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Užsakyti