Apie

Vilniaus apylinkėse žaliuoja trys garsaus prancūzų landšafto architekto Eduardo Fransua Andre sukurti parkai. Garsus mokslininkas ir kūrėjas į Lietuvą atvyko grafų Tiškevičių kvietimu ir sukūrė iš viso keturis reprezentacinius, rezidencinius peizažinius parkus Palangoje, Lentvaryje, Užtrakyje bei Trakų Vokėje… Vaikštinėjant po parkus bus galima ne tik susipažinti su E. F. Andre biografija, kūryba, bet ir prisiminti grafų Tiškevičių palikimą, apsilankyti jų rūmuose.

Ryte išvykimas iš Kauno. Pirmas sustojimas Trakų Vokėje, kur ant Vokės upės aukšto skardžio stūkso dvaras,  nuo XIX a. vid. priklausęs grafams Tiškevičiams. Jono Vitoldo Emanuelio Tiškevičiaus užsakymu puošnius neoklasicistinio stiliaus rūmus XIX a. suprojektavo Lenkijoje dirbęs italų kilmės architektas Leandras Janas Markonis, o iš Prancūzijos pasikviestas garsus kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andre – suprojektavo ir įkūrė parką. Buvę prabangūs rūmai pritaikyti prie vietos reljefo ir gerai dera su gamtovaizdžiu.

Lentvario dvaro sodyba – vienas įspūdingiausių ir vertingiausių XIX a. Lietuvos reprezentacinių ansamblių pavyzdžių. Tas grožis, kurį vis dar galime matyti šiandien, buvo sukurtas grafo Juozapo Tiškevičiaus  ir jo sūnaus Vladislovo pastangomis. Neogotikiniai rūmai stūkso ant dirbtinai ežero, vešlaus parko apsuptyje, kurį suformavo prancūzų kraštovaizdžio architektas E. F. Andre. Lentvario parkas – tai kalnų parkas. Kadangi vietovė natūraliai kalvota, tai ir parkas buvo projektuotas, įterpiant kalnams būdingus elementus: grotas, krioklius, vingiuotus takus, uolų masyvus, netgi viaduką per kaskadinį upelį.

Miestelio centre stovi įspūdinga Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčia. Tai vertingas XX a. istorizmo architektūros ir dailės paminklas, bet už parapijos ribų ji beveik nežinoma. Bažnyčios fundatorius – grafas Vladislovas Tiškevičius, kuris šventovės projektą užsakė pas jauną italų architektą iš Milano Orsino Bongi. Įspūdingas interjeras sukurtas 1942–1943 metais, pačiame antrojo pasaulinio karo baisume, lietuviams bendradarbiaujant su lenkų kilmės menininkais.

Pietūs Trakuose arba pasivaikščiojimas po miestelį.

Užutrakio dvaro sodybos ansamblis sukurtas 1897-l902 m. grafo Juozapo Tiškevičiaus ir jo žmonos kunigaikštytės Jadvygos Svetopolk Četvertinskos iniciatyva. Pagal lenkų architekto Juzefo Huso projektą ant Galvės ežero kranto pastatyti prabangiais Liudviko XVI stiliaus interjerais dekoruoti istorizmo stiliaus rūmai su įspūdinga, atvirais paviljonais karūnuota terasa. Nuo jos atsivėrė pasakiški vaizdai į Galvės ežerą su salomis ir romantiškais pilies griuvėsiais. Žinomas visoje Europoje kraštovaizdžio architektas ir botanikas E. F. Andre sukūrė originalų Užutrakio parką, kuris buvo sumanytas kaip vandens parkas. Užutrakio pusiasalyje buvo įrengta sudėtinga, daugiau nei dvidešimties tarpusavyje ir bent su vienu iš didžiųjų ežerų susieta tvenkinių sistema. Užutrakio dvaro rūmai ir parkas šiandien atviri lankytojams. Čia vyksta įvairūs koncertai, renginiai ir parodos.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Vidutinė grupė: 30
  • Trukmė: 1 d.
  • Kaina: 20.00€
Užsakyti