Apie

Birštonas – kurortas įsikūręs Nemuno kilpų ir miškų apsuptyje, vietoje, kur trykšta gausūs mineraliniai šaltiniai. Tai vieta, kur dera ramybė, tyla ir dėmesys kiekvieno sveikatai. Kelionės metu laukia intriguojantys pasakojimai apie mineralinio vandens kilmę, Vytauto Didžiojo medžioklės plotus, tarpukario kurorto gyvenimo įdomybes ir daugybė nemokamų pramogų.

Išvykimas iš Kauno. Pirmas sustojimas Šilavote, kur laukia pažintis su Davatkynu. Jei šiandien atsiverstume Lietuvių kalbos žodyną ir paieškotume žodžio „davatkynas“ reikšmės, tai rastume tik vieną trumpą sakinį: „Vieta, kur gyvena susispietusios davatkos“. Tačiau Šilavoto davatkynas tarsi sukurtas paneigti nusistovėjusį neigiamą stereotipą apie pamaldžias moterėles. Kažkas kažkada yra pasakęs: „Jei kartą apsilankei Šilavoto davatkyne, tai į jį nuolat sugrįši atgal”.

Vidury Lietuvos, Nemuno kilpų apsuptyje, Birštone, trykšta šaltiniai, kurių mineralizacija yra didesnė nei Baltijos jūros. Ilgai mokslininkai ginčijosi, kodėl Nemuno vingių apsuptyje trykšta sūrūs mineraliniai vandenys, kurių gydomąją galią įvertino dar carinės Rusijos vadovybė. Stūkso čia ir didingas piliakalnis, menantis paslaptingąjį vakarą apjuodinusį prelatą Konstantiną Olšauską, o Nemuno vingiuose karts nuo karto išnyra paslaptinga banginio kupra. Birštone galima paragauti vienuolių kavos, kurios nereikia virti, o greta rymantis Kurhauzas tyliai šnabžda jazzbandų ir dietinio maitinimo pradžios istorijas. Ir daug dar visko Birštone yra – skulptūrų, vandens garinimo bokštų ir paviljonų, gydyklų, pasivaikščiojimo takų takelių, bet geriau vieną kartą nuvažiuoti ir viską patiems pamatyti.

Ant Kauno marių stataus kranto, Arlaviškėse žaliuoja Kadagių slėnis. Čia sužinosite, kaip atskirti, kuris kadagys yra moteriškos, o kuris vyriškos lyties, kam gali būti panaudotos kadagių uogos ar eteriniai aliejai. Nuo Kadagių slėnio atsiveria dailininko teptuko verta Kauno marių panorama, kuri kiekvieną čia atvykusįjį užburia savo didybe ir ramybe.

PASTABA: Pagal pageidavimą, į programą gali būti įtrauktas apsilankymas Birštono sakraliniame muziejuje, maudynės Birštono sanatorijų ar SPA centrų baseinuose, plaukimsa Nemunu ar Verknės upe.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Vidutinė grupė: 30
  • Trukmė: 1 d.
  • Kaina: 23.00€
Užsakyti