Apie

Šiaurės Aukštaitijoje tarp kalvų, miškų ir pievų išsibarstę dvarai. Kadaise juose grojo muzika, valso ritmu sukosi poros , kauptos įspūdingos bibliotekos ir egzotinių augalų kolekcijos. Prabėgusių šimtmečių dvalkesmą vis dar galima apčiuopti, išgirsti, paragauti.

Anksti ryte išvykstame iš Kauno ir keliaujame link Rokiškio, tituluojamo Lietuvos sūrių sostinės vardu. Pasirinkus edukacinę programą Sūrio kelias, įspūdinguose Tyzenhauzų rūmuose mūsų lauks dvaro ekonomė ir gardžiais sūriais nuklotas stalas. Ekonomė paaiškins sūrio pavadinimo kilmę, supažindins su senovine ir šiandienine šio gardumyno gamybos technologija, duos paragauti pačių skaniausių Aukštaitijos sūrių.

Jeigu nusprendėte pasirinkti Grafų Tyzenhauzų programą, Jūsų laukia pažintis su ornitologo Konstantino Tyzenhauzo moksline veikla, išgirsite pasakojimą apie pirmąją rašytoją LDK teritorijoje Sofiją Tyzenhauzaitę Šuazel-Gufje. Apžiūrėję dvaro parką, eisite į Rokiškio Šv. Mato apaštalo evangelisto bažnyčią. Ten grožėsitės mecenatų Reinoldo ir Marijos Tyzenhauzų meno vertybėmis puošiančiomis Rokiškio bažnyčią, sužinosite apie jų įkurtą ir mecenuotą vieną pirmųjų Lietuvoje muzikos mokyklų.

Pasirinkus programą Sugrįžusios gyventi, susitiksite su garsiomis grafų Tyzenhauzų moterimis, kurios papasakos apie savo gyvenimus, apie nuveiktus darbus – parašytas knygas, nutapytus paveikslus, pastatytas bažnyčias…

Jeigu pasirinkote programą Arbatos valandėlė Rokiškio dvare, galėsite pasimėgauti puodeliu arbatos, atrasti šį seną gėrimą iš naujo, sužinoti, kodėl kvapnus garuojantis skystis vadinamas arbata ir kaip jis pasiekė mūsų kraštą. Galėsite trumpam pabūti grafais ir prisiliesti prie prabangos – arbata patiekiama porcelianiniuose puodeliuose su grafų herbais.

Šiltuoju sezonu galima pasirinkti ir programą Kriketas. Šis žaidimas atsirado Anglijoje. Anksčiau tai laikyta aristokratų sportu. 1900 m. kroketas netgi buvo įtrauktas į olimpinę programą, bet po vienos olimpiados pašalintas. Dalyvaudami šioje edukacijoje susipažinsite su vienu iš aristokratiškų laisvalaikio leidimo būdų. Išsiaiškinsite kuo skiriasi kroketas ir kriketas. Pamiklinsite ranką ir akį.

Pačiuose Rokiškio dvaro rūmuose galima pamatyti ir grafų medžioklės trofėjus, turtingą paveikslų kolekciją bei vienintelę Lietuvoje aukštuomenės rūbų kolekciją. Greta esančioje oficinoje eksponuojama garsaus skulptoriaus Liongino Šepkos nepakartojamas medinių dirbinių pasaulis su įspūdinga paukščių karalija.  Rokiškio miesto dominantė – viena įspūdingiausių ir originaliausių neogotikinių bažnyčių Lietuvoje. Silezijos meistrų statytą Šv. Mato bažnyčią puošia Prancūzijos, Austrijos, Belgijos ir Vokietijos meistrų darbai.

Pačiame Latvijos pasienyje, ūksmingų medžių apsuptyje stovi Ilzenbergo dvaras. Šį dvarą dar 1515 m. įkūrė Livonijos ordino riteris Berndtas fon Kersenbrockas. Ant kalno šalia Ilgio ežero iškilusiam dvarui prigijo vokiškas pavadinimas Ilsen berg, vokiškai reiškiantis Ilzės kalną. Ilzenbergo dvaro ūkis – vienintelis Baltijos šalyse dvare įsikūręs ir veikiantis pagal biodinaminius principus ūkis: čia rūpinamasi augalų ir gyvūnų gerove, nenaudojamos jokios cheminės trąšos ar kiti dirbtiniai priedai nei auginant, nei gaminant produktus – čia viskas gimsta, auga natūraliai. Čia karvės klausosi Mocarto muzikos, čia žąsys ir kalakutai laksto po pievas, čia rauginta duona kepama malkų krosnyje, o sūriai senoje akmeninėje rūkykloje pagardinami tikru medžio dūmu. Ilzenbergo dvaras siūlo išskirtinių savo produktų degustaciją.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Vidutinė grupė: 30
  • Trukmė: 1 d.
  • Kaina: 28.00€
Užsakyti