Apie

Keliaujant į šiaurinę Lietuvos dalį laukia daug netikėtumų, atradimų ir malonių netikėtumų. Šioje kelionėje persipina kelių tautų kultūra ir istorija, laukia legendomis ir paslaptimis abgaubtas kraštas, kur prisimenamas kunigaikštis Žvelgaitis, meldžiamasi Barborai Žagarietei ir linksminamasi su padūkusiomis kaliausėmis. Žagarėje aidi ne tik žirgų kanapų bildesys, bet ir medžioklės trimito aidas, noksta saldžiai rūgščios vyšnios, alma Švėtės upelis.

Išvykimas iš Kauno. Atvykimas į Šiaulius ir pažintis su Chaimo Frenkelio vila. Tai vienas įspūdingiausių moderno stiliaus pastatų Lietuvoje. Pastato fasade persipina įvairių stilių elementai, autentiškas interjeras žavi išlikusia medžio apdaila, puošniais lipdiniais, įspūdingų freskų fragmentais. Vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Esant galimybei, po ekskursijos Ch. Frenkelio viloje, bus galima sudalyvauti  košerinės žydų virtuvės pristatyme. Tai viena įdomiausių ir, ko gero, labiausiai mitais ir legendomis apipintų temų. Dalyviai bus supažindinami su košerinio maisto ypatumais ir ruošimo specifika, vaišinami tradiciniais žydų valgiais. Atsisveikinant su Šiauliais, trumpas sustojimas prie legendinės geležinės lapės.

Kitas sustojimas Joniškyje, kuris visus žavi trumpa, jaukia pėsčiųjų promenada, įspūdingu dviejų sinagogų kompleksu ir Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Šie statiniai stebina savo formomis ir tūriais.

Žagarėjė, miestelyje įsikūrusiame pačiame Lietuvos – Latvijos pasienyje laukia daug netikėtumų: Žvelgaičio kalnas, menantis karingąjį kunigaikštį, gamtos darinys Žagarės ozas, Senosios Žagarės bažnyčioje besiilsinti Barbora Žagarietė, Puodų namas ir įspūdingi dvaro rūmai, pasakojantys apie žirgus ir elnių medžiokles. Dienos pabaigoje, ant Švėtės upės kranto, laukia netikėtai smagi pažintis su šio krašto simboliu – kaliausėmis. Niekas iš Žagarės negrįžta be šios namų puošmenos.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Vidutinė grupė: 30
  • Trukmė: 1 d.
  • Kaina: 25.00€
Užsakyti