Apie

Sibiras! Fantastiška, nuotykių kupina kelionė Rusijoje, apimanti keliavimą legendiniu, Transsibiro geležinkelio traukiniu iš Maskvos į Sibirą, auto kelionę vienu gražiausiu pasaulio keliu “Chuysky Trakt”, bei savaitės trukmės žygį aukščiausios Altajaus kalnų viršūnės – Beluchos (Belukha 4506 m.) papėdėje. Keliausime į Altajų. Altajus, tai Rusijos respublika pietų Sibire, kurios reljefas apima Altajaus kalnus ir juos supančią tundrą, alpines pievas ir tūkstančius ežerų. Didžioji respublikos dalis yra saugoma kaip biologinės įvairovės draustiniai.

Kelionė legendiniu Transsibiro geležinkeliu yra vienas didžiausių mūsų amžiaus kelionių nuotykių ir mes jį patirsime. Transsibiro geležinkeliu mes vyksime pirmas dvi paras maršrutu Maskva – Novosibirskas. Iš ten autotransportu vyksime į pietus (apie 900 km), prie Kazachstano sienos, kur pradėsime 6 dienų žygį aukščiausios Altajaus kalnų viršūnės – Beluchos papėdėje. Mistiška ir sunkiai prieinama Belucha – nuostabus gamtos paminklas, Altajaus kalnų šventovė, šimtmečius traukianti keliautojus, menininkus ir mokslininkus. Vietos gyventojams Belucha yra šventa vieta, į kurios viršūnę užkopti gali tik tas, kuriam kalnas leidžia tai padaryti. Kiekvienas, kuris ieško savo, gali ten rasti: pusiausvyros, nepaprastų nuotykių ir energijos, bet užkopti į kalną gali tik stiprios dvasios žmogus. Šiame mūsų žygyje kopimas į viršūnę nenumatytas, galbūt tai padarysime sekančios kelionės metu… Žygyje keliausime pėsčiomis, lydimi patyrusio gido, arkliavedžio ir kelet0 arklių, kurie neš žygio grupės maistą ir kitus, bendros paskirties daiktus. Gyvensime palapinėse, fantastiško grožio gamtos apsuptyje, maudysimės lediniame kalnų upių vandenyje, skaičiuosime žvaigžedes ir šildysime savo sielas prie vakarinių laužų, o kūnus – rusiškose pirtyse.

Sibiras yra didžiulis žemės plotas rytinėje Rusijos dalyje, užimantis didžiąją šalies dalį, kuris tęsiasi nuo Uralo kalnų vakaruose iki Ramiojo vandenyno rytuose, nuo Mongolijos ir Kazachstano pietuose ir iki Arkties vandenyno šiaurėje. Didžiąją Sibiro dalį užima taiga – „begalinė taigos jūra“, kurioje gausu uogų, grybų, riešutų, upių, kuriose gausu žuvų. Čia jaučiasi tikrų tikriausia pertrauka nuo civilizacijos. Vakarų Sibire tarp Obės ir Irtyšiaus upių yra didžiausios pasaulyje Vasyugan pelkės, kurios yra pagrindinis mažų ežerų ir iš šių pelkių kylančių upių gėlo vandens šaltinis.

Į neoficialiai vadinamą Sibiro sostinę – Novosibirską iš Maskvos mes vyksime Transsibiro geležinkeliu. Tai – neabejotinai geriausia kelionė traukiniu pasaulyje. Transsibiro geležinkelis eina tarsi plieninė juosta per paslaptingąją Rusiją, jungiančią rytus ir vakarus nuo Maskvos per Uralą, per nuostabią ir begalinę stepę, einantis šalia didžiausio pasaulyje gėlo vandens ežero kranto.

Iš Novosibirsko keliausime auto transportu į pietus, link Kazachstano ir Mongolijos sienos, gražiausiu Sibiro keliu – „Chuysky Trakt“. Kelias tęsiasi 900 km ir jis yra įtrauktas į „National Geographic“ 10 nuostabiausių “road tripų” sąrašą. Ši nuostabi kelionė stebina net „Aš viską mačiau“ tipo keliautojus. Nuo mažų kaimelių iki vešlios augmenijos kupinų kalnų ir kalvų, viskas traukia gamtos mylėtojų akis ir sielą. Rusijos Altajaus kalnai yra gerai žinomi dėl savo grožio. „Chuysky Trakt“ juos kerta iš vieno šalies galo į kitą. Šis kelias yra pagrindinė Rusijos ir Mongolijos jungtis, be to, tai yra vienas iš nedaugelio didelių kelių visame pasaulyje, turinčių įspūdingą istoriją.

Pakeliui galima matyti senų civilizacijų ir armijų paliktus pėdsakus, įskaitant stovyklavietes ir senovinius raižinius. Taip pat „Aktru“ ledynas matomas tiesiai nuo kelio. Keliautojams keliaujant toliau, parduotuvės ir viešbučiai tampa vis labiau nutolę vienas nuo kito. Palaipsniui, augant aukščiui, didėja ir aplinkinių gamtos vietų grožis: šaltiniai ir upės, tekančios tarp kalnų uolų, miškai, neabejotinai leis mėgautis turtingais vaizdais į tarp melyno dangaus, augmenijos ir, atrodo, nesibaigiančio kelio.

Trumpai:

  • SIBIRAS: Žygis Altajaus Kalnuose
  • Grupės dydis: Maža grupė (12 asm.)
  • Žygio dienų skaičius: 6 dienos (vidutinis sudėtingums)
  • Aplankomos vietos: Novosibirskas, Transsibiro geležinkelis, Chuysky Trakt, Belucha papėdė
  • Aktyvumo lygis: Ištvermingiems
  • Veiklos: Gamtos stebėjimas, Įvairūs nuotykiai, Kalnų žygiai, Pažintinė/ kultūrinė
  • Trukmė: 12 d.
  • Kaina: 1,600.00€
Užsakyti