Apie

Nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa. Kelionė puikiai tinka kolektyvui, kuris ieško pramogų, įdomių istorijų bei gamtos grožio.

Ryte išvykimas iš Kauno. Anykščiuose laukia pasivaikščiojimas Lajų taku, kuris medžių kamienais vingiuoja apie 300 metrų ir tolygiai kildamas pasiekia 21 metro aukštį. Nuo 36 metrų aukščio apžvalgos bokšto atsiveria A. Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio ir  Šventosios upės vingių panorama.

Nuo aukščiausios Lietuvoje Šv.Mato bažnyčios bokštų, kurie šauna net į 79 metrų aukštį, atsiveria miesto panorama. Šalia bažnyčios yra įsikūręs Angelų muziejus, kuriame naujus namus rado meno mecenatės Beatričės Kleizaitės – Vasaris dovanoti angelai.

Anykščių regioninio parko lankytojų centras – tai vartai į šio krašto išskirtinumo paslaptis. Moderni, patraukli ir  interaktyvi ekspozicija supažindina su regioninio parko išskirtinėmis gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema pateikta kaip apdainuotas gamtos ir kultūros paveldas, atsiskleidžiantis gausiuose literatūros kūriniuose.

Greta lankytojų centro, senosios dvarvietės teritorijoje, stovi modernus statinys, kuriame po vienu stogu susibūrė menininkai ir kūrėjai. Anykščių menų inkubatoriuje galima ne tik pasidairyti po kūrėjų sukurtus darbus, bet ir pasinerti į virtualią realybę ar paklajoti kosmose tarp žvaigždžių.

Dar viena Anykščių įžymybė – siaurasis geležinkelis. Tai unikalus inžinerinio paveldo objektas, muziejus po atviru dangumi. Siauruko stotyje veikia muziejus, kuriame įrengta vertinga geležinkelio istorijos ekspozicija. Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, prekių sandėlis, metalinis tiltas, bėgiai. Pasivėžinimas drezina palieka neišdildomus įspūdžius tiek mažiems, tiek dideliems.

 

Visai netoli Anykščių stovi naujam gyvenimui prikeltas Burbiškio dvaras, ilgus metus priklausęs didikams Venclovavičiams. Burbiškio dvaro ansamblis restauruotas pagal 1853 m. projektą. Atkurti  autentiški lubų ir sienų tapybos darbai, originalios rudojo uosio durys, išlikę vertingi dekoruoti priesieniniai židiniai. Ypatinga interjero puošmena – autentiškos XIX a. krosnys, apmūrytos baltos glazūros plokštėmis. Analogiškos yra Lietuvos Prezidentūroje, Daukanto aikštėje, tačiau jas gali apžiūrėti tik išskirtiniai lankytojai.

PASTABA: Esant pageidavimui, lankytini objektai gali būti pakeisti kitais, pvz.: pasivėžinimu vasaros rogutėmis ar slidinėmjimu nuo Kalitos kalno; laipiojimu medžiais nuotykių parke ”Dainuvos slėnis”;  važiavimu Siauruku su vynu degustacija ar teatralizuota programa; apsilankymu Arklio muziejuje ar Anykščių krašto literatų memorialiniuose muziejuose.

Trumpai:

  • Aktyvumo lygis: Laisvalaikio
  • Vidutinė grupė: 30
  • Trukmė: 1 d.
  • Kaina: 23.00€
Užsakyti